مقصر کیست ؟؟!!

راهنما زد ، کمی پیچید راست . ترافیک بود ، اما خوب راننرگی می کرد . دو سه چهاراهی همین طور راهنماش داشت می زد . گفتم حاجی راهنما رو خاموش کن . گفت : چی ؟ اشاره کردم به بغل فرمان و بلند تر گفتم راهنما روشنه ، خاموشش کن ! انگار همین جرقه ای شد تا آتش درونش را شعله ور کنم . داغ دلش تازه شد !! گفت : گوشام نمیشنوه که داداش . پرسیدم چرا حاجی ؟ گفت : موج انفجار .

همین بس بود تا بفهمم که سر و کارم با آدمی است که شجاعت به خرج داده و از جونش مایه گذاشته ، از خانواده و مادر و همسر و دنیا و کار و بارش دست کشیده رفته به آغوش مرگ . آدمی که مثل اینا زیاد دور و برمونه اما حیف که به اندازه بقیه انسان ها هم ارزش قائل نیستیم براشون تا بمونه بیشتر !

پرسیدم کجا ؟ جواب داد : خرمــشــهر !! گفت : زمان جوانی ، زمان نادانی ، من نادان گفتم پس این ها به خاطر دین و اسلام و مملکت دارن میرن می جنگن . من هم رفتم جنگیدم . توی خرمشهر موج انفجار یه گوش کامل و نصف گوش دیگه ام رو از کار انداخت . توی خط هم ترکش خوردم . مشتاق شدم بیشتر دربارش بدونم ، مشتاق شدم بدونم چه چیزی باعث شده یک رزمنده جانباز که الان چند سالیه داره با تاکسی توی این گرما تو این خیابونای پر از ترافیک کار می کنه ، طرز فکرش 180 درجه تغییر کنه و رفتن به جنگ رو یک عمل نابخردانه و جوانی خودش را دوران نادانی بنامد .

پرسیدم چیزی شده حاجی ؟ گفت چی می خواستی بشه دیگه ؟ می رم بیمارستان میگن باید سمعک بخری ، میرم بخرم می گن فلان تومان . من هم که ندارم ، میرم بنیاد ، میرم بیمه مشکلمو می گم جوابشون چی باشه خوبه ؟؟!! گفتم : نمی دونم . گفت : « کی بهت گفت بری جبهه ؟؟!! می خواستی نمی رفتی ! »

گفتم خب ! گفت هیچی دیگه ، تا حالا من از اینا هیچی ندیدم نه مادی نه معنوی ! به خدا اگه این انقلاب و این نظام داره ادامه حیات می ده با من و امثال من بود که به بار نشست . اما حالا می گن کی گفت بری جبهه ؟؟

ماجرا به اینجا ختم نشد و در ادامه ی این گفت و شنود فهمیدم جواب سربالا دادن چند کارمند از خدا بی خبر به یک جانباز که حقوق آن کارمندان از خود راضی هم از صدقه سری امثال این جانباز میاد ، باعث شده نسبت به نظام هم سوء ظن داشته باشد ، گفت : قذافی با اون همه یال و کوپول داره سوقوط می کنه . این ها که جای خود دارد . گفتم دستت درد نکنه ، پیاده میشم . گفت خدا پشت و پناهت .

پیاده شدم اما یه کارتون سؤال ریخته بد ذهنم . کی جوابگوی این تغییر موضع است ؟ کی باعث این تغییر عقیده است ؟ کی آفت این انقلابه ؟ کی ؟؟؟ کی ؟؟؟!!!

/ 8 نظر / 8 بازدید
بچه مثبت

سلام داداش... قشنگ بود..... جوابگوی این تغییر موضع اون آقایی که حتما احترام به جانبازارو هم کاری سطحی و غیر عالمانه میدونه..........

کرار

سلام داداش.عیدت مبارک! چه خبر؟ پایه اردو جهادی هستی؟ جواب بده تا خبرت کنم. راستی تو بخوای یا نخوای سیاست به تو مربوطه. پس باید از دریچه اسلامی سیاست وارد شد. یا حق.

ممهدون للمهدی-امیر

آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است؟؟! من بالاخره بعداز مدت ها مراجعه به وبلاگ شما، توانستم مطالبتان را مشاهده کنم دست مریزاد و تشکر از حضور گرمکتان در جمع ممهدون

شیدای رهبر

خیلی قشنگ بود.

یه قاچ انار

بایدخلیل بودوبه یاراعتمادکرد گاهی بهشت دردل آتش فراهم است... یاعلی

noureroshan

به نظر من باید هم رو به یه چشم دید, چه جانباز باشه چه یه فرد عادی. به عقیده من مقصر اون کسیه که نتونسته تو جامعه تعادل برقرار کنه. چه کسی که گوش هاش تو جنگ صدمه دیده و چه کسی که تصادف کرده باید به طور مساوی خدمات بگیرن. چون انسان هستن. پس میشه اینم گفت که مقصر اون طرز فکریه که انسانیت رو نمیتونه معنی کنه.

بچه مثبت

سلام داداش دعا می کنم تا اجابت بشی/دعا می کنم چون دلم روشنه دعات میکنم مضاعف تر بشی و دل حضرتو بیشتر شاد کنی.پس حرکتی باید داداشی... یا علی...

بچه مثبت

داداش.... مهم عمل کردن به قولم بود.خوب یا بدشو دیگه ولش.یا علی این از من...منتظر عمل کردن به قولت هستم.